Obsługa klienta

FAQ

Jak dbać o świecę?

Aby świeca pięknie się paliła i starczyła Wam na długo warto przestrzegać kilku zasad:

  • Podczas palenia zwróć uwagę na to, aby wosk całkowicie rozpuścił się do brzegów naczynia. W tym celu pozwól świecy palić się każdorazowo minimum 4 godziny. Dzięki temu zapobiegniesz tunelowaniu się świecy, czyli nieprawidłowego wytapiania się wosku, który pozostaje na brzegach. 
  • W celu zapewnienia prawidłowego palenia, każdorazowo przed ponownym zapaleniem skróć knot do wysokości około pół centymetra. Gdy zauważysz, że płomień „kopci”, a świeca nie stoi w przeciągu, to knot prawdopodobnie jest za długi.
  • Ze względów bezpieczeństwa, nie odpalaj świecy, gdy wysokość wosku od dna wyniesie około 1 cm.
  • Paląca się świeca powinna stać na podstawce lub talerzyku. Pamiętaj, aby nigdy nie kłaść zapalonej świecy bezpośrednio na meblu, ponieważ może się zdarzyć, że zostawi ślad.

Po wypaleniu świecy, czarka może nabrać intensywniejszego koloru. Jest to naturalny proces przy ceramice wypalanej w Raku. Ponieważ nie dochodzi ona w piecu do tak wysokiej temperatury, jak naczynia o zastosowaniu użytkowym, pory gliny są nadal otwarte, przez które wsiąka rozgrzany wosk. Jeśli ten efekt Wam się nie podoba, polecamy namaczać przez parę godzin pustą czarkę w gorącej wodzie (dolewając co pewien czas gorącej wody). Po tym czasie można umyć czarkę płynem do mycia naczyń.

Jak prawidłowo palić kadzidła?

 

  • Kadzidła można bezpiecznie palić na podstawkach odpornych na ogień, takich jak ceramika, kamień lub na specjalnie przystosowanych do tego tackach. Ważne jest, żeby podstawka była stabilna. Idealnie nadadzą się do tego dostępne na naszej stronie miseczki, podstawki na kadzidełka oraz puste świece po wypaleniu wosku.
  • Palo santo oraz białą szałwię najlepiej odpalić od zapalonej świecy lub zapałek. Gdy kadzidło zapali się, trzymaj je pod kątem w dół przez około 30 sekund, tak aby ogień jak najbardziej je rozgrzał. Im dłuższy czas nagrzewania, tym kadzidło będzie się dłużej palić. Po tym czasie zdmuchnij ogień – w tym momencie powinien pojawić się gęsty biały dym, co w przypadku palo santo świadczy o tym, że jest ono oryginalne.
  • Zarówno w przypadku kadzideł naturalnych, jak i kadzidełek zapachowych, najlepiej poczekać aż same zgasną. Jeśli jednak chcesz żeby przestały się palić wcześniej, zgaś je poprzez włożenie do ziemi, piasku lub o podstawkę. W przypadku szkliwionych podstawek, czy miseczek nie zostanie żaden ślad. 🙂

Jaki jest termin realizacji zamówienia?

Zamówienia wysyłamy zazwyczaj w ciągu 2-4 dni roboczych od złożenia zamówienia. W przypadku większych zamówień, termin wysyłki ustalamy indywidualnie. Jeśli zależy Ci na szybszej wysyłce, napisz do nas – postaramy się przekazać kurierowi produkt jak najszybciej 🙂

Czy mogę spersonalizować świecę?

Jest możliwość samodzielnego wybrania wzoru i zapachu świec spośród tych dostępnych na stronie. Pamiętaj, że na stworzenie takiego produktu będziemy potrzebować nieco więcej czasu. Napisz do nas, jaka kombinacja Ci się marzy, a my wrócimy do Ciebie z niezbędnymi informacjami.

Czy mogę myć Wasze produkty w zmywarce?

Każda z czarek do picia może być myta w zmywarce, osobiście jednak wolimy je myć ręcznie. Czarki po świecach, m.in. ze względu na nadawane im wzory podczas wypału Raku,  nie powinny być myte w zmywarce. 

Czy mogę anulować zamówienie?

Oczywiście, dopóki zamówienie nie zostało wysłane, masz możliwość jego anulacji. Napisz do nas na hello@smugistudio.com, a my zwrócimy Ci pieniądze.

W jaki sposób mogę dokonać zwrotu? 

Zwrotu możesz dokonać w ciągu 14 dni od otrzymania zamówienia. Zgłoś nam chęć dokonania zwrotu w tym czasie, a po otrzymaniu produktów z powrotem, oddamy Ci pieniądze. Więcej na temat zwrotów i reklamacji znajdziesz pod „Zwroty i reklamacje”.

Czy realizujecie większe zamówienia?

Z chęcią zrealizujemy dla Ciebie większe zamówienie! Jednak czas jego realizacji może znacznie się wydłużyć, a o ile konkretnie dni poinformujemy Cię w wiadomości prywatnej. W przypadku zamówień przekraczających wagę 30 kg, koszt dostawy obliczany jest indywidualnie zgodnie z tabelą opłat firmy kurierskiej. 

Czy wysyłacie zamówienia za granicę?

Tak, wysyłamy nasze produkty za granicę poprzez platformę Etsy

Gdzie mogę kupić Wasze produkty stacjonarnie?

Na tę chwilę niektóre z naszych produktów możecie kupić stacjonarnie w dwóch warszawskich concept storach: Porcelanowa – ul. Kredytowa 2 oraz Flink Concept Store – ul. Jana Kazimierza 11, ale również w Toruniu w Cudnie Concept Store – ul. Małe Garbary 12 oraz w Poznaniu – Zmysłostan Concept Store – ul. Sikorskiego 1. Niedługo pojawimy się także we Wrocławiu! 

Produkt niedostępny – co teraz?

Każde naczynie, które wystawiamy na sprzedaż było przez nas ręcznie robione. Tworzenie rękodzieła, jak z pewnością wiecie, ma to do siebie, że jest bardzo czasochłonne, a glina kapryśna 🙂 Staramy się raz w tygodniu uzupełniać stan magazynowy na naszej stronie, jednak z pewnością będzie taka sytuacja, że konkretne produkty będą niedostępne. O naczyniach, które właśnie wyszły z pieca i będą umieszczane na stronie, będziemy Was informować na naszym Instagramie, więc gorąco zachęcamy do śledzenia. 

Jakich produktów używacie przy tworzeniu świec?

Nasze świece składają się z wosku sojowego, naturalnego bawełnianego knota oraz olejków, z których tworzymy własne kompozycje zapachowe. Każdy olejek wykorzystywany w naszej pracowni posiada certyfikat International Fragrance Association (IFRA) oraz jest zgodny z zasadami REACH. Producent olejków zapewnia, że nie wykorzystuje w produktach żadnych składników zapachowych ani barwników pochodzących od zwierząt. 

Świece umieściłyśmy w ręcznie wykonanych czarkach wypalanych metodą Raku. Pamiętaj, że ze względu na specyfikę Raku, naczynia po wypaleniu wosku nie są odpowiednie do kontaktu z żywnością. Czarki można użyć ponownie do celów dekoracyjnych, jako pojemnik na biżuterię, osłonka na roślinkę lub palo santo lub odesłać do nas, a my za odpowiednią opłatą wypełnimy je ponownie wybranym przez Ciebie woskiem. 

Czemu moje naczynie się nagrzewa?

Uwaga! Każda czarka zalana wrzącą wodą mocno się nagrzewa i jest to naturalne zjawisko. Tradycyjne czarki wykorzystywane były podczas japońskiej ceremonii picia herbaty tzw. Chanoyu. Podczas tego rytuału pito zieloną herbatę, która również współcześnie powinna być zalewana wodą o temperaturze do 80 stopni. Picie herbaty i kawy właśnie w tej temperaturze sprawia, że możemy swobodnie trzymać czarkę w dłoniach, a włączenie w ten rytuał kolejnego zmysłu jakim jest bezpośredni dotyk ciepłego, surowego naczynia,  jest niezwykle przyjemnie i kojące.